Enter your keyword

FIFA Saha Testi

Farklı kullanıcıların farklı ihtiyaçları vardır, sentetik çim için durum aynıdır. Profesyonel Futbolcuların bir sahadan beklentileri ile Amatörlerin hatta Halka yönelik yapılmış suni çim sahaların beklentileri farklıdır. İşte bu nedenle FIFA Kalite Konseptinin geliştirirken 2 farklı seviye belirleme ihtiyacı doğdu.

Bunlar profesyonel futbol sahaları için, FIFA RECOMMENDED 1 STAR ve FIFA RECOMMENDED 2 STAR olarak adlandırıldı. Kısaca değinecek olursak;

FIFA RECOMMENDED 1 STAR : Amatör Kulüplerin ve Halka açık sahalarda futbol oynayan sporcuların ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş bir seviyedir. Sistem gereksinimleri biraz daha düşük olup daha geniş toleransa sahip sistemlerin uygulandığı sahalar verilir.

FIFA RECOMMENDED 2 STAR : Profesyonel Futbolcuların ihtiyaçlarına uygun sahalar ve Resmi müsabakaların oynanacağı sahalar için geliştirilmiş bir seviyedir. Sistem gereksinimleri daha dar bir toleransa sahip olup profesyonel futbolcuların sahalardan beklentilerine cevap verebilecek sistemlere verilen bir sertifikadır. FIFA RECOMMENDED 2 STAR Sertifikasına sahip bir sahada profesyonel LIG Maçlarından Dünya Kupası Final Maçına Kadar tüm profesyonel müsabakalar oynatılabilir.