Mesajınız başarıyla iletildi. En kısa sürede size dönüş yapacağız. Teşekkürler.

Tamam
TEKLİF İSTE
TR EN
TEKLİF İSTE
TEKLİF FORMU
*
*
*
*
KAPALI HALI SAHA
Aşamalar

80cm x 80cm Kesitinde hatıl betonu için çift yüzeyli ahşap kalıp kurulup, kalıp içerisine Ø14 çaplı iki alt, iki üst demir donatı yerleştirilir ve 20 cm ara ile Ø8 çaplı etriye dönülür. Beton atılmadan önce taşıyıcı makasların konacağı hatıl üzerine 12 mm kalınlığında ankraj sacları konulur. Bu sac plakalar özel cıvatalar ile betona sabitlenir. BS25 beton dökülerek hatıl tamamlanır.

Mevcut alanda aplike edilen halı sahanın hatıl betonunun yapılması amacı ile makine marifeti ile hatıl kazısı yapılır, kazıdan çıkan toprak sahadan uzaklaştırılır.

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra 5-10 cm yüksekliğinde 4no’lu mıcır makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine 5-10 cm yüksekliğinde 3 ve 2 no’lu mıcırlar yine makine ile serilip sıkıştırılır. Sıkıştırılan mıcır tabakaları üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde 1 numaralı mıcır serilir. Zemin tesviyesi mastar ile kotuna getirilerek suni çim halı serilme aşamasına getirilir.

Ø89×3 mm borudan karşılıklı olarak yapılan taşıyıcı makaslar içerisine, Ø42 mm borular diyagonal olarak monte edilir. Taşıyıcı makaslar, hatıl betonun üzerine daha önce hazırlanmış olan 10-12mm kalınlığındaki sac plakalara cıvata ile tespit edilir. Taşıyıcı makaslar, yatay olarak alttan ortadan ve üstten 3 sıra şeklinde Ø42 mm boru ile kaynak ile tespit edilir. Konstrüksiyonun uzun kenarına 3 sıra rüzgar bağlantısı Ø42 mm borudan kaynaklanarak monte edilir. Gövde makaslarına, (sahanın genişliğine göre 12mt-15mt arası) radus verilir. Ø76 mm borudan gövde makaslarının arasından Ø32 mm borular ile çapraz ve diyagonal bağlantılar kaynak ile sabitlenir. Gövde makaslar üzerinden aralıklar ile Ø32 mm borular vasıtası ile kaynakla sabitlenir. Halı sahaya giriş kapısı konstrüksiyona ilave edilir. Sahaya uygun kale direkleri ve kale ağları yapılır. Konstrüksiyon istenilen renkte endüstriyel boya ile boyanır.

Taşıyıcı makaslara, 40×40 mm göz aralığında, 3,5 mm kalınlığında PVC kaplı daldırma galvaniz fens teli ile kaplanır. Sahanın komple çevresine çelik halat gerilir. Fens telinin üstünden başlanarak, sahanın yan kenarları tüm konstrüksiyonu kaplayacak şekilde 72 numaralı 15×15 cm göz aralıklı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır. Kale arkaları ise çift kat olarak 12×12 cm göz aralığında 72 numaralı paraşüt ipinden imal edilmiş ağ ile kaplanır.

Gövde makaslarının 8 mt yüksekliğine monte edilmek üzere 400W Metal Halide projektörler veya Led projektörler karşılıklı olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablolama işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

1.100Dteks, PVC özel laklı, sıcak soğuk hava dirençli,650 gr/m2 ağırlığında, 2 yıl işçilik garantili, 5 mm bağlama urganı ve emniyet kemeri sahanın kenarına köprülü sistem ile kaplanır.

Kapalı halı sahasistemin çalışır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut şartlar içinde kablolama işlemi yeraltından gerçekleştirilir.

Kapalı halı saha yapımının son aşaması olan suni çim halı serilmesi ile halı saha tamamlanır. Halı sahalara tavisye ettiğimiz sentetikçim halı olarak  55mm suni çim halı öneriyoruz. 60mm, 50mm ve 40mm sentetik çim halı modellerimiz den de halı saha uygulamalarımız mevcuttur. Suni çim halı modelleri fibrile, monofilament ve çift renk olarak da sınıflandırılır.

Aşamalar

a)Hafriyat: Halısaha yapılacak zemin hafriyatı alınarak sıfır kodlu hale getirilir.Saha etrafına çevre hatıl için 80 cm genişliğinde 50cm derinliğinde temel kazılır.

b)Çevre Hatıl Betonu:Saha etrafına uzun kenar 80cm genişliğinde 50 cm derinliğinde,kısa kenar 50cm genişliğinde 50cm derinliğinde kalıp bağlanır.İçerisine 14 ve 10 Q luk demir çubuklar kullanılarak hasır yapılır.

c)Çevre kalıplara C20 Hazır beton dökülür.

a)Çevre hatıl içerisine yerleştirlen ankrajlara (3’lü UZAY KAFES Sistemimizin kar yükü rüzgar hızı hesaplanmıştır)….. yüksekliginde 76×3 ayak makaslar,yan ve tepe makası arkası 48×3 önü ise 60×3 borulardan meydana gelip 3lü uzay kafes sistemi taşıyıcılar meydana getirilecektir.Üst yatay borular 42×3,orta ve alt yatay borular 60×3 kalığınlığında olacaktır.(yükseklik kapalı halısahanın en ölçüsüne göre değişiklik gösterebilir)

b)Kapalı halısaha da iki kenar ve orta merkeze yatay boru baglantılı çapraz takviye yapılacaktır.

c)Aydınlatma için Saha makaslarına aralıklı konsol yapılacaktır.

d)Sahaya 1 adet menteşeli kapı yapılacaktır.

e)İki adet kale direği yapılacaktır.76×3 kalınlığında borulardan meydana gelecektir.

f)Tüm demir imlatlarına özel yapım metalik gri boya uygulanacaktır.

g)Tel örgü 3m yüksekliğinde 50×50 3mm galvanizli yada pwc tel örgü çevrilecektir.

h)Kale arkaları 10-12 m yüksekliğinde çifti 15×15 cm göz aralığında %100 naylon iplikten yapılmış file ile kaplanacaktır.(Kale arkasına çekilecek ağ kale arkası telin önüne kadar çekilecektir.(paraşüt ipi kalitesindendir)

ı)Kaleler 12×12 cm göz aralığında 4mm%100 naylon (paraşüt ipi) el örmesi file ile kaplanacaktır.

j)Kullanılacak projektörler 20-24 adet 400w metal Halide projektör kullanılacaktır.

k)Branda DN100DTEX pwc özellaklı ,sıcak soğuk hava dirençli 650/m2 ağırlıgında her makas taşıyıcısa bağlanacak şekilde kaplanacaktır.Renkler müşteri istegine göre uygulanacaktır.

Aşamalar
Aşamalar